Kotły z dofinansowaniem
Oferowane przez Nas kotły widnieją na liście ZUM (Zielone Urządzenia i Materiały), dzięki czemu masz pewność, że kupując kocioł z poniższej oferty możesz ubiegać się o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze w 2024 roku.
Od 1 lipca 2023 r. tylko kotły o podwyższonym standardzie kwalifikują się do otrzymania dotacji w rządowym programie Czyste Powietrze.
Posiadamy szereg kotłów zasypowych zgazowujących drewno oraz kotły automatyczne z podajnikiem do spalania biomasy (peletów). W naszej ofercie znajdują się kotły marki SAS produkowane w naszym mieście, które cieszą się największą popularnością wśród lokalnej społeczności.
Kolejnym urządzeniem wartym uwagi, zwłaszcza do niewielkich kotłowni są kotły jednego z najstarszych producentów SMO OGNIWO z Biecza. Zasypowe kotły Classic Bio to trwałe urządzenia, które cieszą się bardzo dużą popularnością.
Szukając sprawdzonego kotła z podajnikiem warto sprawdzić naszą ofertę na kotły Defro oraz Stalmark. Obaj producenci gwarantują bezproblemowe użytkowanie kotła przez minimum 5 lat, a ich obsługa jest bardzo intuicyjna.
Lista ZUM
Lista ZUM to pomoc dla wnioskodawców „Czystego Powietrza” w wyborze urządzeń i materiałów kwalifikujących się do dofinansowania. Jest współtworzona przez producentów. Żeby wpisać urządzenie/materiał na listę wymagana jest rejestracja przez producenta lub inny podmiot posiadający upoważnienie producenta do zgłoszenia materiału/urządzenia na listę.
Certyfikat Ecodesign
Pod tym pojęciem należy rozumieć Dyrektywę Parlamentu Europejskiego 2009/125/WE ustanawiającą ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektowania produktów związanych z energią.
Po żarówkach, sprzęcie AGD, itp. Przyszedł czas na urządzenia grzewcze. Niektóre z nich, tak jak pompy ciepła czy kotły gazowe, są objęte tym wymogiem już od 2015r. Natomiast kotły grzewcze na paliwa stałe ujęto w Rozporządzeniu Komisji UE 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. obowiązują od 1 stycznia 2020r.
Oferowane urządzenia, zaprojektowane zgodnie z wymaganiami EKODESIGN, dzięki poszanowaniu energii i paliwa w znaczący sposób przyczynią się do poprawy jakości powietrza. Niestety, oznacza to również, że część urządzeń obecnie produkowanych będzie musiała zostać wyeliminowana ze sprzedaży. Dotyczy to zwłaszcza nieefektywnych, niskosprawnych kotłów o ponadnormatywnej emisji związków szkodliwych.