Wczytuję dane...

Uzdatnianie wody

Jeżeli nie jesteś zadowolony z jakości wody w sieci proponujemy różnego rodzaju wkłady do filtrów, które oczyszczą wodę. Posiadamy wkłady mechaniczne piankowe i polipropylenowe oraz wkłady odżelaziające i zmiękczające montowane pod lub nad umywalką/ zlewem. Droższą, ale skuteczniejszą inwestycją okazują się zmiękczacze wody z wymiennym wkładem solnym. Dzięki filtracji możesz zapomnieć o osadach na armaturze i szkle oraz kamieniu kotłowym. Możesz zrezygnować również z piorących środków zmiękczających.

Zalety uzdatniania wody w domu

Większość gospodarstw domowych w Polsce ma problem z wysoką zawartością związków wapnia i magnezu. Uzdatnianie wody pomaga ograniczyć ich ilość, co pozwala oszczędzić czas na sprzątaniu miejsc szczególnie narażonych na osadzanie się kamienia, takich jak prysznic, wanna czy umywalka. To jednak nie wszystkie zalety tego rozwiązania.

Mała ilość jonów wapnia sprzyja żywotności urządzeń takich jak kotły i pompy ciepła. Ograniczone jest także osadzanie się kamienia w rurach, co zwiększa wydajność instalacji grzewczej i pomaga zaoszczędzić na rachunkach. Również sprzęt AGD: zmywarki, pralki, a nawet czajnik, mogą pracować dłużej i wydajniej bez konieczności częstego odkamieniania.

Uzdatnianie wody wpływa także pozytywnie na jej smak i zapach. Co więcej, niskie stężenie jonów wapnia i magnezu zwiększa efektywność działania kosmetyków myjących i chemii domowej. Zmniejsza się więc zużycie środków piorących, szamponów i żeli pod prysznic, co niesie kolejne, długoterminowe oszczędności.

Prześlij nam listę materiałów do wyceny