Wczytuję dane...
Model: F.SY.11.5.0.0.ZY.PIT
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 10.00 PLN
Producent: Dafi

DAFI WKŁAD ŻYWICZNY FILTR ZMIĘKCZAJĄCY DO WODY

MOŻLIWOŚĆ REGENERACJI ZŁOŻA

Głównym jego składnikiem jest żywica jonowymienna mająca zdolność usuwania soli odpowiedzialnych za twardość wody. Dzięki zmiękczeniu woda traci nieprzyjemny, metaliczny smak. Spożywanie miękkiej wody zabezpiecza nas przed odkładaniem się kamieni nerkowych oraz żółciowych w naszym organizmie. Zabezpiecza także sprzęty gospodarstwa domowego takie jak pralki, czajniki, żelazka, ekspresy do kawy przed wytrącaniem się w nich kamienia kotłowego podnosząc ich sprawność i zwiększając ich żywotność.

  • robocza zdolność jonowymienna dla wody o średniej twardości od 700 do 1000 litrów
  • wydajność do 10 l/min
  • optymalna temperatura pracy 2-30 'C

Purolite C 100E jest polistyrenową, silnie kwaśną żywicą kationową o strukturze żelowej, dostarczaną w formie sodowej. Głównym zastosowaniem tej żywicy są procesy zmiękczania wody w gospodarstwie domowym. Dzięki dodatkowym procesom oczyszczania żywica ta idealnie pasuje do systemów oczyszczania wody pitej. Żywica Purolite C100E jest zaprojektowana do usuwania twardości węglanowej (przemijającej) z wody wodociągowej przeznaczonej do gotowania lub robienia herbaty czy kawy. Żywica ta usuwa metale ciężkie i ma szerokie zastosowanie do poprawiania wartości smakowych wody.


UTRATA WŁAŚCIWOŚCI I REGENERACJA:

Gdy żywica jonowymienna Purolite C100E we wkładzie zaczyna tracić swoje właściwości jonowymienne i zwiększy się twardość wody (co objawia się np. pojawieniem osadu kamiennego w czajniku) wkład należy wymienić lub zregenerować. W tym celu należy przygotować ok.3 litry 10% roztworu jodowanej lub niejodowanej soli kuchennej (rozpuścić 330g soli w 3 l wody).

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

Prześlij nam listę materiałów do wyceny