Wczytuję dane...
Model: 53615641102
Realizacja zamówienia: 3 dni
Sprzedanych produktów: 0

Dekoracyjne panele lamelowe zdobywają coraz większą popularność pośród klientów w całej Europie. Łatwy i szybki montaż sprawia, że klient bez problemu i w krótkim czasie zmieni aranżację w pomieszczeniu nadając mu wyjątkowego wyglądu. Lamele są dostępne w kilku kolorystycznych opcjach na jasnym i ciemnym 6 milimetrowym filcu, dzięki czemu panele poprawiają izolację akustyczną w pomieszczeniu.

Jak wykorzystać panele 3D w pomieszczeniu? Tak naprawdę ogranicza Nas tylko wyobraźnia, ponieważ lamele mogą być montowane w pionie i poziomie, mogą być w prosty sposób przycinane do odpowiednich długości. Lamele co raz częściej wykorzystywane są do pokrycia sufitów. W galerii produktu przesyłamy kilka inspiracji i pomysłów na wykorzystanie lameli w różnych pomieszczeniach.

Lamele mogą stanowić estetyczne tło dla mebli, wpisując się w nastrój pomieszczenia, lub pełnić rolę samodzielnej dekoracji, decydującej o jego charakterze. Często są stosowane jako element służący do zaakcentowania lub optycznego wydzielenie części wnętrza. Równocześnie poprawiają izolację akustyczną pomieszczenia, niwelując efekt echa.

Ponadczasowy wygląd

Panele lamelowe dostępne są w jasnych i ciemnych barwach oraz odcieniach drewna, które efektownie komponują się z szarym lub czarnym filcowym podkładem. Lubią styl nowoczesny, minimalistyczny, ale też industrialny, a nawet scandi.
Można je montować w każdym pomieszczeniu, z wyjątkiem wilgotnej łazienki, na powierzchni całej ściany albo jej fragmencie, choćby w formie efektownej lamperii, a nawet pokrywać część sufitu lub fronty mebli. Lamele stworzą atrakcyjne wizualnie, trójwymiarowe tło dla nowoczesnych sprzętów i tkanin w eleganckim salonie, wyeksponują jadalniany kącik w kuchni czy miejsce do pracy w pokoju dziennym, a ułożone za wezgłowiem łóżka w sypialni będą przytulnym elementem dekoracyjnym i równocześnie wygodnym oparciem. Dodadzą charakteru korytarzom, biurom i przestrzeniom publicznym. Panele lamelowe pozwalają na dekoratorskie eksperymenty. Można z nich układać kompozycje, hipnotyzujące urodą pionowych, poziomych, diagonalnych linii.

Praktyczna rola lameli

Panele lamelowe poprawiają komfort akustyczny we wnętrzach – dzięki filcowemu podkładowi i przestrzennej strukturze izolują pomieszczenie od hałasów z zewnątrz, a równocześnie je wygłuszają, likwidując pogłos. Z tego powodu świetnie sprawdzają się w pokoju dziecinnym czy sypialni, chroniąc domowników przed hałaśliwymi sąsiadami, ale również w domowym studio lub pokoju do pracy.
Za pomocą paneli lamelowych łatwo zamaskować niedoskonałości tynku, a także ukryć nieestetyczne akcesoria, np. kable. Z drugiej strony można je zamontować w miejscach narażonych na szybkie brudzenie się, jak np. przy krawędziach ścian lub za wieszakami w przedpokoju. Ułożone pionowo optycznie podwyższą pomieszczenie, a poziomo – je powiększą.

Łatwy montaż

Panele lamelowe na filcowym podkładzie – inaczej niż ich poprzedniczka boazeria – są łatwe i szybkie w montażu. Mocuje się je na bezpośrednio na ścianie czy innej powierzchni z użyciem kleju montażowego TITAN, co nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Mają formę lekkich kwadratowych i prostokątnych płyt, które można za pomocą piły lub wyrzynarki przyciąć do pożądanego rozmiaru. Są nietoksyczne i niepalne, a więc bezpieczne, a także odporne na użytkowanie. Do utrzymania ich w czystości wystarczy wilgotna gąbka z łagodnym detergentem.

Dane techniczne:

 • Materiał wykonania:
  -podkład: czarny filc >6 mm
  -panel 3D: MDF fornirowany
 • Kolor panelu: dąb Sonoma
 • Wykończenie: gładkie
 • Długość: 270 cm
 • Szerokość: 30 cm
 • Głębokość: 1,8 cm
 • Sposób montażu: na kleju montażowym

Polecamy

Prześlij nam listę materiałów do wyceny