Wczytuję dane...
Model: 22-107500
Gwarancja: 5 lat
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: Galmet

Warstwowy zbiornik ciepłej wody użytkowej przeznaczony do współpracy z dwufunkcyjnymi kotłami gazowymi.

Komfort i oszczędność

Fusion to zbiornik warstwowy będący synonimem oszczędności i komfortu. Zaprojektowany został do współpracy z dwufunkcyjnymi kotłami gazowymi i wykorzystania naturalnych zalet warstwowego układania się podgrzewanej wody. Ciepła woda ogrzana w kotle gazowym gromadzi się najpierw w górnej części zbiornika skąd jest pobierana do instalacji c.w.u. Pozwala to pobierać ciepłą wodę bez częstego uruchamiania kotła gazowego. Takie rozwiązanie gwarantuje znaczne oszczędności gazu oraz wydłuża żywotność kotła. Znacznemu skróceniu ulega też czas oczekiwania na ciepłą wodę, w porównaniu z użytkowaniem samego kotła gazowego.

Sprawdzona konstrukcja

Zbiornik fusion pozwala na magazynowanie 100 litrów ciepłej wody użytkowej. Odpowiednio zaizolowany pianką poliuretanową zapewnia minimalne straty ciepła. Sprawdzona technologia produkcji zbiorników emaliowanych, firmy Galmet, gwarantuje długą żywotność zbiornika. Nakładana metodą „na mokro” emalia ceramiczna dokładnie wypełnia mikroszczeliny i zapewnia bezpieczne użytkowanie. Wymienna anoda magnezowa zapobiega korozji zbiornika i wydłuża jego trwałość. Za doprowadzenie zimnej wody  do dolnej części zbiornika odpowiada trzystopniowa pompa obiegowa o regulowanej wydajności. 

Wygodna eksploatacja

Dla ułatwienia montażu i eksploatacji, wszystkie przyłącza zbiornika ulokowane zostały w dennicy górnej. W niej też umieszczono włącznik i termostat zarządzający pracą systemu. Kompaktowy kształt i niewielka wysokość zbiornika, wynosząca tylko 90 cm, sprawiają, że bez problemu zmieści się pod zainstalowanym wcześniej kotłem gazowym. Regulowane nóżki poziomujące gwarantują pewne ułożenie zbiornika.

Dane techniczne:
numer katalogowy - 22-107500
pojemność magazynowa* l. 104
klasa efektywności energetycznej ErP - C
max. ciśnienie pracy zbiornika MPa 1
max. temperatura pracy zbiornika °C 95
zakres temperatury °C 8-77
wydatek trwały c.w.u. Δt=30K l/h(kW) 660(24) 774(28)
orientacyjny czas nagrzewania zasobnika Δt=45K³ min(kW) 20(24) 16(28)
anoda magnezowa - górna dennica korek 5/4 " mm 25x390
dopływ zimnej wody Gz 3/4"
odpływ c.w.u. Gz 3/4"
cyrkulacja Gz 3/4"
zasilanie kotła / powrót z kotła Gz 3/4"
mufa na komplet elektryczny GE Gw 5/4"
osłona czujnika (⌀ wew. 8 mm) Gw 1/2"
termometr Gw 1/2"
spust wody Gw 1"
D - zewnętrzna średnica zbiornika mm 600
L - wysokość mm 900
Polecamy

Prześlij nam listę materiałów do wyceny