Wczytuję dane...
Model: Tivano 16 kW + bufor Inox
Gwarancja: 5 lata
Realizacja zamówienia: 3 dni
Sprzedanych produktów: 0
Producent: Auraton
Zestaw pompy ciepła SPLIT 16 kW ze zbiornikiem buforowym ze stali nierdzewnej. Zestaw całoroczny przeznaczony do centralnego ogrzewania oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej, latem również do chłodzenia. AURATON TIVANO to pompa ciepła typu SPLIT, która świetnie sprawdza się przy modernizacji instalacji (wymiana lub uzupełnienie kotła olejowego, gazowego, na pellet itd.) oraz w nowych budynkach. 
Zastosowanie komponentów znanych producentów, takich jak GMCC Toshiba gwarantuje wysoką jakość i parametry. Na tle innych, pompę AURATON wyróżnia wyjątkowo dobra sprawność.
Dzięki wysokociśnieniowej sprężarce, nawet przy niskiej temperaturze -15°C pompa zachowuje 85% sprawności. Nadaje się do instalacji ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz do
klimakonwektorów. System zawiera moduł Hydronic bez dodatkowych izolacji rur ciepłej wody. Nawet 75% energii potrzebnej do ogrzania domu może być pobrane z powietrza, co znacząco obniża koszty energii.
Dzięki temu, system również świetnie sprawdza się przy modernizacji źródła ogrzewania. Do tego, pompa jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska dzięki czynnikowi chłodniczemu R32 oraz obniżeniu śladu węglowego do 75%.
Charakterystyka:
  • WYSOKA WYDAJNOŚĆ

Duża moc oraz doskonałe parametry w niskich temperaturach sprawiają, że AURATON TIVANO jest idealnym rozwiązaniem dla polskich domów i firm. 
Pompa zachowuje 100% sprawności przy temperaturze do -10°C i może pracować samodzielnie nawet do -28°C na zewnątrz.
  • UNIWERSALNE ROZWIĄZANIE
Pompy ciepła AURATON TIVANO współpracują z grzejnikami oraz mogą pracować z instalacjami ogrzewania płaszczyznowego i klimakonwektorami. Pompę można również podłączyć do instalacji fotowoltaicznej lub ogrzewania solarnego. AURATON TIVANO może ogrzewać i chłodzić wodę przez cały rok.
  • STEROWANIE I INSTALACJA - Moduł Hydronic zawiera przewodowy, dotykowy panel sterujący z wbudowanym czujnikiem temperatury. Panel można wyjąć z modułu i zainstalować w pomieszczeniu.
  • AUTORYZOWANY SERWIS - Wsparcie instalatorów i użytkowników – oferujemy serwis naszych pomp na terenie całej Polski. Pierwsze uruchomienie, coroczne przeglądy gwarancyjne, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjny
  • OSZCZĘDNOŚĆ W UŻYTKOWANIU - 75% energii cieplnej pobieranej z powietrza, za którą nie płacisz
  • SUPER SPRAWNOŚĆ - 100% sprawności do -10°C i 85% przy -15°C
  • GMCC TOSHIBA - sprężarka znanej i cenionej marki
  • CZYNNIK R32 - bezpieczny czynnik chłodniczy zgodny z normami UE
  • TRYBY PRACY - ogrzewanie zimą i chłodzenie latem

ZBIORNIK BUFOROWY ZE STALI NIERDZEWNEJ 50 L LUB 100 L W ZESTAWIE

Zbiorniki buforowe to niezbędne uzupełnienie instalacji z pompą ciepła. Wypełnienie zbiornika wodą lub mieszaniną wody z glikolem powoduje, że przy niskich temperaturach pompa nie zamarznie. Dodatkowo bufor zapobiegnie zbyt częstym cyklom włącz/wyłącz pompy ciepła, co przekłada się na jej dłuższą żywotność.

Zbiorniki wewnętrzne i przyłącza są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Izolacja z pianki poliuretanowej dodatkowo zabezpieczona jest lakierowaną blachą stalową.

Dodatkowo, zbiornik wyposażony jest w metalowy uchwyt, który pozwala zawiesić go na ścianie. 

Zbiorniki wyposażone w 3 wejścia Gw 6/4” i 3 wyjścia Gw 6/4”  - to pozwala podłączyć trzy obiegi i tworzy ze zbiornika sprzęgło hydrauliczne. 
W górnej części zbiornika znajduje się przyłącze Gw 3/4”  dla montażu zaworu odpowietrzającego. Dodatkowo zbiornik posiada przyłącze Gw 5/4” dla opcjonalnej grzałki elektrycznej (kupowana osobno).
Przyłącze grzałki jest fabrycznie zaślepione mosiężnym korkiem oraz zabezpieczone plastikową osłoną dla bezpieczeństwa instalacji i wygody instalatora.
Kompletna specyfikacja pompy ciepła oraz modułu Hydronic jest dostępna w zdjęciach oraz w zakładce "PLIKI DO POBRANIA".
Istnieje możliwość zakupu bez zbiornika buforowego!

Prześlij nam listę materiałów do wyceny